Eurotrans Lux - jsme tu pro Vás již 25 let - kliknutím zavřete reklamu


EUROTRANS-LUX Žamberk - mezinárodní a vnitrostátní kamionová autodoprava

AUTODOPRAVA Josef Lux - EUROTRANS

Tylova 947, 564 01 Žamberk, telefon/fax.: +420 465 613 454, email: lux@eurotrans-lux.cz

» EUROTRANS-LUX Žamberk – mezinárodní a vnitrostátní kamionová autodoprava


» Josef Lux - Eurotrans - nabídka zaměstnání ve firmě s dlouholetou tradicí
Přijme do svého týmu zodpovědné řidiče MKD, které láká perspektivní zaměstnání v menším kolektivu a zároveň jsou kamiony jeho zálibou i koníčkem.


Josef Lux - Eurotrans je ryze česká rodinná dopravní a spediční společnost se sídlem v Žamberku. Nabízí přepravu celovozových a částečných nákladů, včetně přepravy nebezpečného zboží dle dohody ADR. Zaměřuje se na oblast západní a jižní a severní Evropy, převážně na export a import mezi Českou republikou - Německem, Švýcarskem, Velkou Británií, Skandinávií, vnitrostátní dopravu a spedici.

Vznikla jako jedna z prvních soukromých firem v dubnu roku 1991 a od svého založení má jednoho majitele, fyzickou osobu pana Josefa Luxe. Od počátku se plně věnuje oblasti dopravy.

Prioritou firmy je dodržování předpisů a nařízení týkajících se bezpečnosti práce, což zaručuje spolehlivé, bezpečné a kvalitní provedení přeprav. Tomu také napomáhá svědomitý personál s osobitým přístupem, moderní a kvalitní vozový park.

Zákazníkům může nabídnout vlastní moderní vozidla, vybavená satelitním sledováním, kde si i sám zákazník může online sledovat pohyb zásilky.

Díky spolehlivým pracovníkům s bohatými zkušenostmi z dopravy se umí orientovat na dopravním trhu a může Vám pomoci najít efektivní řešení Vašich logistických požadavků.» PRVNÍ RENAULT TRUCKS T HIGH 520 S KABINOU MAXISPACE PRO SPOLEČNOST JOSEF LUX - EUROTRANS

Společnost Josef Lux – Eurotrans se stala prvním dopravcem v České republice, která svůj vozový park rozšířila o model Renault Trucks T High 520 s kabinou Maxispace. Zástupce dálkové řady T je pomyslným dárkem k oslavě 25 let působení firmy na dopravním trhu.

Tahač Renault Trucks T High v konfiguraci 4x2 o výkonu 520 k si v nedávné době převzala společnost Josef Lux – Eurotrans. Jde o vůbec prvního českého dopravce, který si pořídil model dálkové řady T vybavený kabinou Maxispace.

Kabina Maxispace je svým uspořádáním koncipována pro řidiče, kteří cestují sami na mezinárodních trasách a vyžadují maximální prostor a pohodlí. Interiér kabiny je nově vybaven třemi osvětlenými úložnými schránkami na místo horního lůžka, jejichž kapacita je 221 litrů. Do schránek je možné instalovat příslušenství jako např. mikrovlnnou troubu, kávovar nebo trezor. Další inovací je sklopný stolek, který je ovládán pomocí tlačítka zabudovaného v rukojeti. Stolek současně obsahuje i úložný prostor pro nádobí. Kabina Maxispace poskytuje řidiči navíc další úložné prostory, které se nacházejí pod jeho sedadlem. Model Renault Trucks T High 520 Maxispace bude nasazený do provozu převážně na trase mezi Českou republikou a Anglií. O pořízení modelu s nejvyšší úrovní vybavení kabiny do flotily společnosti Josef Lux – Eurotrans rozhodla dlouholetá pozitivní zkušenost s předchůdcem řady T modelem Magnum a jeho prostornou kabinou, který žamberský dopravce také provozuje.

Josef Lux - Eurotrans je ryze česká, rodinná, dopravní a spediční společnost e sídlem v Žamberku působící na trhu již 25 let. Nabízí přepravu celovozových a částečných nákladů, včetně přepravy nebezpečného zboží dle dohody ADR. Zaměřuje se na oblast západní, jižní a severní Evropy, převážně pak na export a import mezi Českou republikou - Německem, Švýcarskem, Velkou Británií, Skandinávií a dále pak vnitrostátní dopravu a spedici.

zobrazit celý článek»V květnu 2014 se firma přestěhovala do vlastního rekonstruovaného areálu bývalých Orlických kasáren v Žamberku. Vybudovali jsme odstavnou plochu a mycí prostor pro kamiony, zázemí pro řidiče, skladové prostory a dílnu s pneuservisem pro běžnou údržbu naši vozidel.
» Rozhovor pro časopis Truck&business

Po dlouhé době jsme vybrali dopravní firmu z východočeského regionu. Počtem vozidel patří sice k nejmenším, nicméně řidiči, jak jsem se přesvědčil, mají k dispozici velice slušně vybavený vozový park. O životě v malé dopravní rodinné firmě v malém městě, o starostech a radostech spojeným s podnikáním, jsem si povídal s majitelem Eurotransu Josefem Luxem za přítomnosti manželky Heleny Luxové. Ke třem administrativním zaměstnancům patří i syn Luxových v roli dispečera. Podnikat v malém městě má své klady i nevýhody. Všichni vás znají, máte, spoustu přátel. Najdou se však i ti, kteří vám závidí.

zobrazit celý článek (pdf) »» Vozový park společnosti Eurotrans-Lux

Pro splnění vašich požadavků disponujeme vozovým parkem značek
6x Volvo, 3x Renault, 3x Iveco

S ohledem na životní prostředí vlastní firma ekologická vozidla emisní normy:

 • 4 vozidla EURO 5
 • 5 vozidla EURO 5 norma EEV
 • 3 vozidlo EURO 6

Návěsovou techniku SCHMITZ a SCHWARZMÜLLER:
 • 2 x tautliner s bočnicemi

  Objem:
  Nosnost:
  Rozměry:
  96 cbm na 34 europalet
  25 t
  vnitřní výška 2,85 m
  šířka 2,48 m
  délka 13,62 m

 • 10 x tautliner bez bočnic

  Objem:
  Nosnost:
  Rozměry:
  94 cbm na 34 europalet
  25 t
  vnitřní výška 2,80 m
  šířka 2,48 m
  délka 13,62 m

 • Dodávka Ford Transit

  Nosnost:
  Rozměry:
  1,5 t
  vnitřní výška 1,64 m
  šířka 1,76 m
  délka 3,0 m

Všechna vozidla jsou plachtová s třístrannou shrnovačkou a bočním přizvednutím střešní konstrukce.
Vybavena ADR, protiskluzovými podložkami a upínacími pásy.

Pro plynulý průběh přepravy a stálý dohled nad vozidly slouží navigace, mobilní telefon a satelitní monitorování.

Autodoprava Eurotrans-Lux